Національно-патріотичне виховання молоді



Історія проголошення Незалежності України

та Дня Державного Прапора





В історії українського народу є події, які мають надзвичайне значення, вони не втратили своєї актуальності й по сьогоднішній день. Однією з таких подій є здобуття незалежності 1991 року.

День Незалежності України – головне державне свято України, яке відзначається щороку 24 серпня на честь прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою утворення держави Україна в її сучасному вигляді.

Історія України - це шлях до Незалежності, шлях, на якому кожна подія - це крок до мрії.

24 серпня 1991 року було проголошено незалежність української держави. Це проголошення стало кінцевим результатом багатовікової боротьби українського народу та його найвидатніших синів за незалежність України, яка протягом свого існування дуже часто страждала від посягань загарбників і в різні періоди входила до складу різноманітних держав та утворень.

Одним із перших кроків до незалежності можна вважати прийняття Декларації про державний суверенітет України, яка була прийнята Верховною радою УРСР 16 липня 1990 року.

Декларація хоч і не проголошувала незалежність України, але вона визначала те, що Україна є суверенною національною державою, її суверенітет поширюється на всю територію країни та на всі сфери українського суспільства. Хоч Україна за результатами проголошення декларації про державний суверенітет і залишалася у складі СРСР, цей документ мав дуже велике значення. Його значення полягало насамперед у тому, що він продемонстрував волю українського народу до незалежності, він став поштовхом до запуску процесів, які завершилися 24 серпня 1991 року.

24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення незалежності України.

Вперше День незалежності України був відзначений у 1991 р., але не 24 серпня, а 16 липня. Річ у тому, що коли 16 липня 1990 р. Верховна Рада УРСР прийняла Декларацію про Державний суверенітет України, одночасно була ухвалена постанова про відзначення в цей день свята, яка дістала назву День проголошення незалежності України. Свято Дня незалежності України було призначене на 24 серпня постановою Верховної Ради України від 20 лютого 1992 р.

Для того, щоб забезпечити суверенне існування України, необхідним було прийняття у 1991-1992 рр. найважливіших законів: «Про державний кордон України», «Про збройні сили України», «Про створення Служби національної безпеки» та ін. Була затверджена державна атрибутика: гімн, герб (тризуб, як малий Герб України) та прапор.

Після 1 грудня 1991 р. розпочався процес міжнародного визнання нової держави. Першою, 2 грудня, незалежність України визнала Польща і вирішила встановити з нею дипломатичні відносини.

Протягом першого року існування незалежної України, її державну самостійність визнали більше 130 країн, а на початку 2001 р. наша держава підтримувала дипломатичні відносини із 153 країнами світу.

За роки незалежності зроблено чимало для того, щоб органічно інтегруватися до європейської міжнародної спільноти. Україна першою з країн СНД уклала угоди про партнерство і співробітництво з Євросоюзом, стала повноцінним членом Ради Європи, учасницею Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), підписала ряд документів про співробітництво і партнерство з НАТО та західноєвропейськими країнами. Наша держава співпрацює з Міжнародним валютним фондом, Світовим банком, іншими світовими та європейськими кредитно-фінансовими інституціями. З 1 січня 2000 р. Україна вперше як незалежна держава почала виконувати функції члена Ради Безпеки ООН, що означає підвищення її відповідальності та ролі у збереженні миру на нашій планеті.

23 серпня 2004 року Президент України підписав Указ «Про День Державного Прапора України». Цим Указом «на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України» встановлено в Україні нове свято – День Державного Прапора України, який щорічно відзначається 23 серпня.

Одним із найважливіших елементів процесу становлення державності будь-якої країни є визначення національної символіки як невід'ємної ознаки незалежності. Кожний народ, маючи свою історію, має і свої історичні святині – герб, прапор, гімн.

24 серпня 1991 відбулося проголошення Акта про незалежність України, і над будинком Верховної Ради піднявся синьо-жовтий прапор.

Державний прапор є національним символом нашої держави. Під ним українці йшли до проголошення самостійності, тому для України як держави, яка має давнє історичне коріння та прагне стати повноправним членом Європейського Союзу, природним має бути вияв пошани до своєї національної символіки, а саме до прапора.

Державний Прапор – один із трьох офіційних державних символів, що символізують суверенітет держави.

Сучасне українське синьо-жовте колірне сполучення – одне з найдавніших серед сучасних національних прапорів. Походить воно від герба Галицько-Волинського князівства – золотого лева на синьому тлі, який з'явився в другій половині ХІІІ століття.

Першу спробу створити жовто-блакитний прапор із двох горизонтальних смуг приблизно такої форми, як тепер, здійснила Головна Руська рада, яка почала боротьбу за відродження української нації. У червні 1848 року на міській ратуші Львова вперше замайорів жовто-блакитний прапор.

Державний прапор України – стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.

Значення синього та жовтого кольорів на прапорі традиційно трактують як поєднання чистого, мирного безхмарного неба, що простягнулося над жовтим кольором хлібного лану – символу мирної праці й достатку.

Нині український національний синьо-жовтий прапор є державним прапором України.

Державний прапор України затверджено Постановою Верховної Ради України від 28 січня 1992 року, а у серпні 2004 року Президент України Леонід Кучма підписав указ про встановлення Дня Державного Прапора України, який святкуватиметься щорічно 23 серпня.

Любов до Батьківщини, до рідної держави не може бути абстрактною і повинна проявлятися в конкретних діях. Тому повагу до прапора, який є державним символом, можна рахувати однією з таких.



 


16 березня з нагоди Дня добровольця, що відзначається в Україні 14 березня  в ДНЗ “Сумському центрі харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» був проведений «Урок звитяги» на якому юнакам 2004 року народження урочисто будо вручено Посвідчення про приписку до призовної дільниці.





В цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону. День установлений 17 січня 2017 року Верховною радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.






Виховна година, присвячена 
Дню Збройних Сил України

Мета: формувати в учнів мотивацію, спрямовану на підготовку їх до захисту держави і служби у Збройних Силах України,  вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяти подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві; мужність, сміливість, наполегливість, дисциплінованість й ініціативність на основі відновлених національних козацьких традиціях; духовно виховувати молоде покоління суверенної України на історично сформованих засадах козацького світогляду та здорового способу життя, у дусі відданості Батьківщині та її народу на основі відродження національних та загальнолюдських духовних і моральних цінностей.

Обладнання:  Герб України, прапор України, Конституція України,  фото та список прізвищ захисників, що приймали участь та зараз воюють за єдність нашої країни, народні обереги, вишитий рушник.

Епіграф

«Патріотизм, чий би він не був,

 доводиться не словом, а ділом»

Віссаріон Бєлінський

 

 

 

Хід заходу

 

     Політичний, економічний, духовний розвиток України можливий за умови гарантування її державного суверенітету, політичної незалежності, збереження територіальної цілісності та недоторканості кордонів. Гарантом національної безпеки України виступають боєздатні Збройні Сили, побудовані за принципом оборонної достатності. Збройні Сили є необхідним атрибутом держави і виконують її найголовнішу – захисну – функцію.

Сьогодні строкова військова служба відповідно до Конституції та Закону України “Про загальний військовий обов’язок” є почесним обов’язком кожного громадянина (чоловічої статі). Хоча, потрібно зауважити, що багато службових посад в армії займають жінки і їх кількість з кожним роком зростає. Тому це свято стосується всіх, це свято України!

      Ніщо не виникає на порожньому місці. Має свою передісторію і українська армія. На початковому етапі східнослов’янської цивілізації воєнна організація була родоплемінною. Саме рід дбав про зброю та воєнне спорядження, забезпечував охорону осель, городів від ворогів. Усі важливі воєнні справи вирішувались на вічі. Не було ніяких рангів чи ступенів. Керував вояками воєвода або князь. У ІІІ – ІV століттях давньослов’янське військо мало примітивну організацію, просту зброю, слабку дисципліну. Однак, слов’янські вої дивували всіх своєю сміливістю.

У часи Київської держави військо складалося з дружини князя та народного ополчення. Члени дружини мали вірно служити князеві, бути готовими з ним йти на війну. Князі утримували дружинників, платили грішми, давали землі. Другою частиною війська було народне ополчення – вої. До ополчення приймали міський люд, селян-хліборобів. При цьому до боротьби з ворогом залучали всіх, незважаючи на вік, озброєність, досвід. За княжої доби були два основні роди війська: оружники і стрільці. Оружники мали на озброєнні панцир, шолом, щит, меч, спис, сопирд. Стрільці – лук і стріли.

Головною ударною силою виступала важко озброєна піхота. Кінноту вперше використали князі Олег та Ігор у Х столітті в походах на Візантію, на греків.

Бій з ворогом починав князь, першим кидали спис. Коли списи ламалися, бій продовжували мечами. Лучники із-за мурів міста обстрілювали ворога. З часом піхота поступилася місцем кінноті. Після того, як кіннота здобувала перемогу, піхота закінчувала битву: розбивала залишки ворога, захоплювала бранців у полон, забирала здобич, зброю. Збиралося військо за наказом князя, оскільки не було на той час постійним. Спеціальні військові навчання у війську не проводились.

         6 грудня 1240 року закінчилась історія княжого Києва, поховавши під руїнами Десятинної церкви останніх захисників свого міста. Могутня Київська Русь перестала існувати , а для її народу почалася епоха двохсотлітнього татарського рабства. Втративши можливість себе захищати, Київська Русь втратила свою державність. Хоча спроби відновити суверенітет були неодноразовими. Згадаймо хоча б Галицько-Волинське князівство і славного Данила Галицького.

Україно! Сивий степмоя колиска.

І спасибі, що його ти зберегла.

Я вклонюся цьому степу низько-низько.

Поцілую чисту воду джерела.

Я приляжу серед літа, серед віку,

Припаду чутливим серцем до трави

І почую: десь підкова плаче гірко

І тупоче тьма лихої татарви

Я почую: розмовляють між собою

Скромний горбик і загострений курган.

Ох, чимало костомахою-косою

Накосила тут розлючена карга!

Україна! Чую голос недалеко:

Ти могил не обмини, не обмани!

Я не знаюджерело чи око предка

 Пильно дивиться на мене з глибини.

 

    Од татарських нападів народ почав тікати з пограничних місць у глиб України, а на межі з татарщиною залишилось вільне Дике поле, яке сягало аж по сучасну Київщину.

А коли  в Україну прийшли польські порядки, багато сміливців почали тікати на вільні землі Дикого поля. Молоді українці вирушали ватагами зі зброєю, обирали отамана, будували курені та січі від можливих набігів татар.

    Отож поступово самоорганізовані козаки ставали захисниками рідного краю. І в 16 столітті Дмитро Вишневецький своїм коштом разом з козаками будує на Хортиці фортецю – перший козацький бастіон захисту від завойовників. Для змученого віками народу України Хортиця стала символом боротьби за незалежність.

   Козацьке військо впродовж віків було армією, яка протистояла чужинцям, яка боронила свою землю і український народ від загарбників. Запорізька Січ уславилась іменами Байди Вишневецького, Сагайдачного, Хмельницького, Дорошенка, Сірка, Виговського…

Найбільшу славу здобув Богдан Хмельницький. Ціла доба в історії України називається Хмельниччиною. 

 Служити в козацькому війську в народі вважалось найпочеснішою справою. Навіть ті матері, що в звичайний час благали синів не ходити на Запорожжя, під час великого походу самі виряджали дітей у військо.

   Після приєднання України до Московщини права і “вольності” війська запорізького урізались і урізались. А за часів Катерини ІІ взагалі була скасована Запорозька Січ. Останнього гетьмана Петра Калнишевського було заслано у Соловецький монастир. Це сталося 1775 року.

Український народ залишився без власного війська, отже – втратив свободу. Не може бути вільним народ, який не має ким і чим себе захистити. Але память про славне козацтво , його традиції, памть про Січ не вмерла. На теренах нашого краю наприкінці 19 століття зародився січовий стрілецький рух. Ця назва свідчила про його звязок з традиціями січового козацтва.

З початком першої світової війни розпочалося формування Легіону січових стрільців на засадах офіційних збройних сил для боротьби з царською Росією, за визволення України.

   

    У 1918 році війська Української Центральної Ради були знищені разом зі спробою побудувати Українську державу. І знову, не зумівши себе захистити, Україна втратила незалежність.

    Під час другої світової війни українці прославили себе і як оборонці рідного краю, і як патріоти, що боролися за незалежність України. І які б зараз не були суперечки, і збройні формування (УПА-ОУН), і бійці Радянської Армії та партизанських загонів робили все можливе, а інколи і неможливе, для того щоб ми могли жити з вами на своїй землі в мирі. Кожне серце і сьогодні повинно берегти пам’ять про тих, кого немає більше з нами, хто поліг на полі бою.

    Україна сьогодні – незалежна держава. Українські Збройні Сили покликані охороняти незалежність рідної землі. І служать наші хлопці сьогодні на Батьківщині. Ми любимо свою армію. Служити в ній – справа честі та обов’язку…

    У традиціях українського народу проводи в армію – велике свято… особливо в селі. Люди всім селом проводжають юнака до війська. Односельці бажають юнакові щасливо відслужити, повернутись і відгуляти весілля. Кожна жінка по-материнськи поплаче, ніби розділить долю матері юнака.

         Україна, проголосивши 24 серпня 1991 року свою незалежність, прагне жити в мирі та дружбі з усіма державами світу. Однак, нині не виключена можливість виникнення воєнних конфліктів, тому 6 грудня 1991 р. верховна Рада прийняла постанову про створення Збройних Сил.

А з 1993 року цей день офіційно вважають Днем Збройних Сил України. Ще раз з святом вас і дякуємо за увагу.

 

 

 

 


З нагоди вшанування подвигу учасників Революції гідності й увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні, 25 лютого 2020 року в навчальному закладі “Сумський центр ПТО харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» навчальною групою першого курсу було проведено виховну годину: Жива пам'ять про героїв "Революції гідності"
Учні згадали події 2013-2014 року які відбувалися на Євромайдані , переглянули відео–кліп зі страшними кадрами «Кривавого четверга»

Прорекламували патріотичні вірші : «З Україною в серці», «Мамо не плач» та інші.

Подвиг героїв Небесної Сотні має визначне значення для нашої Батьківщини.

Земля ридає, плачуть небеса - Героїв Україна пам'ятає.
Незважаючи на усі негаразди, що відбуваються зараз, всі ми прагнемо одного - миру, спокою, міцної та квітучої держави та мирного неба над головою!


5 лютого 2020 року учні групи АК-14 разом із викладачем  Захисту Вітчизни  відвідали Сумську обласну універсальну наукову бібліотеку, де ознайомилися із виставкою «Українське військо: 1917–1921», яка розповідає про початки Українського війська та його організацію, легендарних командирів, роди військ, однострої та відзнаки, зброю, найвизначніші військові формації та бойові операції ‎1917-1921 років, вшанування пам’яті і відновлення мілітарних традицій нині. Щиро дякуємо працівникам бібліотеки за змістовну та цікаву екскурсію!






12. 12. 2019 року в м. Суми на базі СК «Олімп» були проведені  «Ігри патріотів», які були присвячені до дня ЗСУ.  Метою ігор   було вдосконалення рівня підготовки підростаючого покоління, популяризації  здорового способу життя, розвитку почуття патріотизму та готовності захищати територію України .
Державний навчальний заклад «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» представила команда «Гайдамаки»,  а саме: Коротких Валерій,  Мозговий Сергій, Ківаев Данил, Приходько Богдан, Оцевик Дмитро, Бойченко Владислав та Нагорний Ярослав.  

 Висловлюємо вдячність організаторам  Громадській організації всеукраїнського спортивного комітету «ПАТРІОТ» та Сумській  обласній державній адміністрації за високий рівень проведення змагань .












15 жовтня 2019 року у актовій залі Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» відбулася виховна годин для учнів І курсу на тему «День захисника України та свято Покрови пресвятої Богородиці».  Святково прикрашена сцена та усміхнені ведучі зустріли першокурсників та їх педагогів натхненними віршованими рядками на честь воїнів захисників України. Гарний настрій створили патріотичні пісні у виконанні вокального ансамблю Центру. З вітальною промовою та спогадами про перебування у зоні АТО до усіх присутніх звернувся військовий капелан о. Олег.  свято пройшло на хвилі піднесення патріотичних почуттів та вшанування Герої України.





11 жовтня 2019 року група учнів Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» побували на урочистостях присвячених Дню захисника України та святу Покрови пресвятої Богородиці.

У центрі міста на Театральній площі відбулися заходи під гаслом «Зі святом мужності і відваги». У рамках урочистостей відбулася демонстрація стрілецької зброї та засобів захисту, виставка військової техніки та виступ духового оркестру.

Учні Центру з радістю скуштували смачну польову кашу, приміряли спорядження Національної поліції, посиділи за кермом військової техніки та спробували розібрати та скласти зброю.




ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» а саме: Мокруха Дмитро, Мозговий Сергій, Янка Микола та Ківаєв Данило взяли участь в спартакіаді серед команд допризовної та призовної молоді. 









16 травня 2019 року учні Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» відвідали 11-й окремий батальйон (11 ОБ НГУ, в/ч 3051) — підрозділ у складі Східного оперативно-територіального об'єднання Національної гвардії України, розташований у місті Суми по вулиці Роменській, військове містечко №2.

Військові провели цікаву екскурсію по території батальйону, представили різні види зброї, розповіли про їх особливості та використання. Також було проведено майстер-клас роботи зі спеціально навченою собакою. Учні були вражені чистотою, порядком та дисципліною у військовій частині.

Екскурсія була інформативною, цікавою та потрібною.




Ігри Патріотів
17.01.2019 року в м. Суми на базі одного з навчальних закладів були проведені «Ігри патріотів», які були присвячені до дня Соборності України.  Мета цього заходу – формування у учнів високих морально-вольових якостей, військово-патріотичної гідності, підвищення престижу військової служби, набуття необхідних військово-спортивних навичок та любові до Батьківщини.
Державний навчальний заклад «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» представила команда «Гайдамаки» а саме: Боровко Максим, Власенко Віталій, Коротких Валерій, Янка Микола, Мокруха Дмитро, Мозговий Сергій та Расенко Микола.
Організатори «Ігор патріотів» в конкурсній програмі запланували 8 різноманітних спортивно-патріотичних поєдинків. 






Змагання викликали жвавий інтерес усіх учасників та гостей заходу. Наш навчальний заклад виборов Диплом ІІІ ступеню в турнірі «Ігри патріотів».

Юрій Денисенко,
викладач Захисту Вітчизни
















     

01 червня учні 3- го курсу ДНЗ "Сумський центр ПТО харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу" побували в гостях у військовослужбовців Національної Гвардії України, що дислокується у місті Суми. Під час екскурсії учні познайомились з військовослужбовцями контрактної та строкової служби. Їм було показано озброєння, техніку, умови навчання і проживання гвардійців. Дуже сподобався учням виступ службових собак, які несуть службу з військовослужбовцями.











16 квітня 2018 року учні ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» а саме: Ходенко Вадим , Хвостик Михайло, Мовчанюк Артем та Ківаєв Данило взяли участь в спартакіаді серед команд допризовної та призовної молоді. 




Початок та урочисте відкриття змагань відбулося на території в/ч А-1476.



Учні Кадетського корпусу імені І.Г.Харитоненка продемонстрували прийоми рукопашного бою.



Програма змагань передбачає чотири дні.

16 квітня – біг 100 м, подолання смуги перешкод.





17-го квітня біля озера Чеха пройшов другий день спартакіади.  За планом проведення сьогодні було заплановано: . 


 Метання гранати Ф- 1
  
 Біг 1500 метрів.








    18- го квітня наших учнів зустрічала ЗОШ №6 м. Суми де пройшов третій день спартакіади серед допризовної та призовної молоді. 
В цей день учні  повині були продемонструвати свої вміння зі стрільби з пневматичної гвинтівки 
 







та підтягування на перекладині.

Всі учні нашого навчального закладу отримали високі бали з усіх видів спорту. 

Чекаємо останій день змагань. 

Ось і настав останній день спартакіади допризовної та призовної молоді Сумщини.
19 -го квітня учнів чекає останнє випробування - плавання. 

Після запливу судді спартакіади підвели підсумки з усіх видів семиборья: 
- біг 100 м;
- смуга                        перешкод;
- метання гранати;
- біг  1500м;
- підтягування на перекладині;
- стрільба;
- плавання. 
Отже, за результатами підрахунку балів ДНЗ "Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу" зайняв третє місце серед команд допризовної та призовної молоді професійно-технічних навчальних закладів. 


Всіх учасників, а  зокрема Хвостика Михайла група АК-24, Ходенко  Вадима АКОФ-27, Ківаєва Данила АПК-16, Мовчанюка Атрема група АКОФ-17 вітаємо з перемогою. 

Особливу вдячність висловлюємо викладачу  предмету "Захист Вітчизни" за належну підготовку команди до спартакіади.  
Дозустрічі в наступному році!

Учні "ДНЗ СЦПТОХТТ та РС" відвідали бомбосховище .






«Листи на фронт» Щоб швидше закінчилася війна

Життю — так!

Формування особистості не можливо без розвитку соціального та емоційного інтелектів. Єфект психологічних тренінгів залежить від практичного втілення навичок доброчинності в життя.
Наші учні отримали подяку від героїв-захісників з фронту за листи та підтримку. На зустрічі з захисниками Вітчизни в шпіталі діти почули, що однією з найбільш зворушливих подій на передовій є отримання листів, та як дорого цінується дитяча увага, любов, щирість, безпосередність.
В свою чергу у підлітків розвивається самоповага за їх людяність, за їх власну цінність. Тому зникає потреба стверджувати себе через відхилену поведінку: пияцтво, наркоманію, участь в кримінальних угрупуваннях.
Юнаки, які поважають себе, вірять в свої можливості та в те, що будь-які недоліки можливо подолати. Таке налаштування є гарною профілактикою психічних розладів, переживань особистісної неповноцінності, та створює гарне самопочуття.



6 лютого до Центру завітали представники 27 Сумської реактивної артилерійської бригади. Капітан Бондаренко Олександр Олександрович та старший солдат Ковальчук Валентин Анатолійович розповіли присутнім про переваги проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України за контрактом, показали відеофільм про будні й свята 27-ї Сумської реактивної бригади, поспілкувалися з учнями та відповіли на їхні питання.















Виклалач захисту Вітчизни
Денисенко Ю.В.


15 грудня 2017 року учні групи АК-34 разом з викладачом захисту Вітчизни Денисенко Юрієм Вікторовичем відвідали виставку «Військово-польовий АРТ» у Сумському краєзнавчому музеї, де було представлено більше 200 експонатів – предметів бойового призначення із зони проведення антитерористичної операції, перетворених на арт-об’єкти з національною символікою.







          В актовому залі центру відбулося військово-спортивне свято приурочене Дню Збройних Сил України. Учні II курсу навчальних груп АК-24, АК-25, АКОФ-27 створили команди по 6 чоловік під керівництвом командирів відділень Хвостика Михайла (АК-24), Грищенко Владислава (АК-25) та Матяша Ярослава (АКОФ-27).
Учні показали свої знання з предмету «Захист Вітчизни» та проявили спортивні та інтелектуальні вміння в конкурсах:
1. Привітання команд «Стройова підготовка»
2. Солдатська пісня
3. Бліц опитування з предмету «Захист Вітчизни»
4. Приготування солдатської каші.
5. Знання військових звань.
6. Застилання солдатських ліжок.
7. Влучність і сила.
Всі команди показали високий рівень знань з предмету «Захист Вітчизни» та добре розвинену фізичну підготовку. Найкращими виявились учні групи АК-24.
Даний захід посилив суспільну увагу та турботу про захисників рідної землі та надихнув сучасну молодь зберігати військові традиції нашого народу, бути достойними захисниками і патріотами своєї держави.

Хай же змилоститься над нами доля!
Хай майбутнє буде без війни.
Щоб не з фронту, а з роботи, з поля

Тата виглядали доньки та сини.




          06 грудня 2017 року учні нашого навчального закладу під керівництвом викладача Захисту Вітчизни Денисенко Юрія Вікторовича відвідали Сумський обласний академічний театр драми та музичної комедії імені М.С. Щепкіна, де проходили заходи щодо вшанування бойового подвигу захисників України, посилення суспільної уваги та турботи про захисників рідної землі, збереження військових традицій. Учні мали можливість ознайомитись із зразками військової техніки та стрілецької зброї Збройних Сил України, переглянули святковий концерт та отримали багато позитивних емоцій.
Даний захід підвищив патріотичність майбутніх воїнів.









              У зміцненні патріотичних почуттів велику роль відіграє військово-патріотичне виховання, яке покликане формувати бойовий, морально-психологічний дух, спонукати до фізичного вдосконалення громадянина – патріота, його готовність у будь-який час стати на захист Батьківщини, оволодівати військовими і військово-технічними знаннями. 
З метою формування патріотизму до рідної країни 07.11.2017 року на базі військової частини А1476 Державний навчальний заклад «Сумський центр професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу» спільно з ДНЗ «Сумський професійний ліцей будівництва та автотранспорту» прийняв участь у заході військово - патріотичного спрямування «Один день в армії».
  25 учнів нашого закладу під керівництвом викладача «Захисту Вітчизни» Денисенко Юрія Вікторовича з задоволенням прийняли активну участь. Програма була дуже цікава і  різноманітна:
¾   шикування на стройовому плацу частини;
¾   показ казарменого приміщення, умов проживання військовослужбовців строкової служби, місця несення служби добовим нарядом, змагання в швидкості застилання ліжок;
¾   показ стрілецької зброї, змагання в швидкості збирання та розбирання АКС – 74;
¾   змагання в швидкості одягання засобів від зброї масового ураження;
¾   показ місця харчування особового складу частини. Солдатська каша, чай.
 Змагання проходили в злагодженій та мирній атмосфері. Перемогла дружба. Недоліків та зауважень до проведеного заходу немає, так як все пройшло на вищому рівні.





















Немає коментарів:

Дописати коментар

instagram

Мета навчального предмета – формування в учнівської молоді життєво необхідних знань, умінь і нав