НОВИНИ / Актуальне


Тривожна валіза

Тривожна валіза – необхідна річ у разі виникнення надзвичайної ситуації, яка вимагає негайно залишити домівку через загрозу техногенної або природної катастрофи. 

Але передусім треба визначитися з формою. Це може бути рюкзак. Бажано яскравий водостійкий і з кількома відділами. Рюкзак – найбільш оптимальний варіант, особливо у випадку, коли доводиться пересуватися пішки.

Тривожна валіза – склад:

  1. Копії важливих документів – водійське посвідчення, паспорт та усе, що ідентифікує людину та доводить права на її майно (квартиру, автомобіль тощо). Крім того, краще взяти з собою також фотографії ваших близьких. Усе це скласти у  водостійкий пакет. Сюди можна покласти і дублікати ключів.

  2. Гроші. Певний запас повинен бути завжди. Це стосується і готівки, і кредитних коштів. Доступ до них повинен бути у будь-який час.

  3. Аптечка. Кількість ліків краще розрахувати на кількох людей. В аптечку можна взяти бинти, лейкопластир, йод, вату, ліки від інтоксикації (активоване вугілля, наприклад), жарознижуючі, ліки від алергії, діареї, кишкової інфекції, краплі для очей та порошкові антибіотики. За можливості варто взяти знеболювальне. Біля ліків треба покласти інструкцію щодо їхнього вживання та телефонні номери ваших лікарів.

  4. Одяг – спідня білизна, шкарпетки. Запасні штани, кофта та дощовий плащ. Не забудьте також про шапку (краще в’язану), рукавиці та шарф. Ще вам знадобиться надійне та зручне взуття.

  5. Обов’язково візьміть їжу – на кілька днів. Це можуть бути супові галети, консерви, крупа та усе інше, що довго зберігається та займає мало місця. Також потрібна вода – запас на один-два дні. Радять брати із собою й  висококалорійні солодощі. Наприклад, шоколад.

  6. Варто подумати про гігієну. У рюкзаку повинні бути зубна паста і щітка, невеликий шматок мила, туалетний папір, сухі та вологі серветки.

  7. Засоби для зв’язку. Це може бути радіоприймач і батарейки для нього. Звісно, візьміть смартфон – за допомогою нього можна перший час бути в курсі подій. Повинна бути мапа та інструкція для часу і місця зустрічі близьких в екстрених ситуаціях.

  8. Посуд – ложка, чашка, тарілка та миска або казанок. Бажано усе залізне. Сюди також можна покласти речі, які неодмінно знадобляться для приготування їжі.

  9. Сірники та запальничка (можна у кількох екземплярах), мультитул (багатофункціональний інструмент, де є ніж, шило, викрутка тощо), невеличка сокира. Візьміть скотч, блокнот, олівець, шнур або мотузку, нитки і голки.

  10. Засоби для привернення уваги. Це можуть бути свисток, фаєр, сигнальна ракета. ТПовинен бути ліхтарик і батарейки.

За можливості, якщо дозволяє ємність, можна взяти із собою туристичну палатку, спальник та одну-дві ковдри із рушниками. Фактично, для компактності потрібно завжди чимось жертвувати.

Попередні десять пунктів повинні поміститися у 30-літровий рюкзак. Це і є вміст тривожної валізи.

ШАНОВНІ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІ! Прийміть вітання з особливим святом, яке символізує не просто професійну діяльність, а свідомий життєвий вибір, адже оберігати рідну землю – це більше ніж професія. Це – самовідданість, самопожертва, сила волі й патріотизм






Постановою № 1822 Верховної Ради України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, підвищенню суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань було прийнято рішення «Про встановлення українського дня добровольця» (14 березня 2017 р.). Саме добровольці першими стали на захист Української незалежності в 2014 р.



Хто підлягає призову до армії в 2020 році?

Двічі на рік у всіх областях України проводиться набір на строкову військову службу, в рамках якої в армію забирають тисячі українців. З особливостями призову в 2020 році, термінами проведення та підставами для відстрочки розібрався «Юридичний портал України» (www.lawportal.com.ua) спільно з провідним військовим юристом Глібом Миколайовичем Дубровим.

Для початку небагато теорії. Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов’язком українців призовного віку. Такий порядок регламентований ст. 65 Конституції та ч. 1 ст. 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу». Складовою частиною військового обов’язку є строкова служба в армії.

Призов строковиків проводиться з метою підготовки призовників до захисту своєї держави, забезпечення особовим складом ЗСУ, Національної гвардії, Прикордонної служби та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення і Державної спеціальної служби транспорту, посади в яких комплектуються військовослужбовцям
Хто підлягає призову до армії в 2020 році?

Призовний вік в Україні у 2020 році встановлено на рівні 18-27 років. Таким чином, чоловіки цієї вікової категорії, які визнані придатними до стройової підготовки і не мають підстав для відстрочки або звільнення від армії, зобов’язані пройти службу в рядах Збройних сил України. Нагадаємо, що до 2020 року призову в армію підлягали юнаки віком від 20 років.
Який термін служби в українській армії?

Згідно ст. 23 ЗУ «Про військовий обов’язок и військову службу» термін служби в армії становить:
18 місяців – для призовників, які не мають вищої освіти
12 місяців – для призовників зі ступенем спеціаліста або магістра
Які терміни проведення призову на строкову службу в 2020 році?

Як і раніше, у 2020 році в Україні буде проведено дві хвилі призовів у армію — весняний та осінній. Терміни проведення призовної кампанії на строкову військову службу визначаються щорічно Указом Президента України.


День Гідності та Свободи
21 листопада ми разом з усією країною відзначаємо день Гідності та Свободи. В цей день ми віддаємо шану громадянському подвигу, патріотизму і мужності людей, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси і європейський вибір нашої держави. Патріотизм нинішнього покоління, завзяття творців української державності довели, що наш народ є господарем на своїй землі.
Ми не маємо морального права забути подвиги учасників Революції Гідності, учасників АТО, які відстоюють інтереси народу України в нелегкі часи сьогодення. Низко вклоняюсь героям Небесної сотні, всім, хто віддав своє життя за право жити у вільній і незалежній державі, адже їх подвиг є неоціненним для України.
Ми мусимо усіма своїми справами утверджувати мир та суспільну гармонію на нашій Богом даній землі, розбудовувати нову європейську державу! Адже від кожного з нас залежить, у якій Україні житимемо ми і житимуть наступні покоління.
Щиро вітаю усіх з Днем Гідності та Свободи! Бажаю мирного неба над українською землею, родинного добробуту і злагоди, незламної віри у щасливе майбутнє України та впевненості у завтрашньому дні.
Нехай Господь береже нашу Батьківщину і кожного з нас!
Викладач Захист  Вітчизни   Ю.В. Денисенко 















Сьогодні стало відомо про завершення режиму Антитерористичної операції в окупованих районах Луганської та Донецької областей. На зміну АТО активують операцію об'єднаних сил.

Зі слів Петра Порошенка стало відомо, що на Донбасі закінчився режим Антитерористичної операції, інформує Ukr.Media.

Так, виступаючи перед військовослужбовцями ЗСУ в місті Краматорську, гарант Конституції України заявив, що українська армія готується виконати операцію об'єднаних сил на південному сході нашої країни. Зокрема, Петро Порошенко заявив, що "керівництво держави, за допомогою сил і засобів Збройних сил України та інших військових формувань і правоохоронців буде покладатись на командувача об'єднаних сил".

Верховний головнокомандувач ЗСУ зазначив, що Україна змінює формат Антитерористичної операції. Відтепер "кермо машини АТО" переходить в руки Збройних сил України.



Також стало відомо, що на новий пост був поставлений генерал-лейтенант Сергій Наєв, який, незадовго до свого призначення, був підвищений до посади заступника начальника Генерального штабу Збройних сил України. Раніше до цього він обіймав посаду керівника штабу, першого заступника командуючого Сухопутних військ армії України

Немає коментарів:

Дописати коментар

instagram

Мета навчального предмета – формування в учнівської молоді життєво необхідних знань, умінь і нав